Październikowy ślub Joanny i Krzysztofa

  |   Zdjęcia ślubne

Październikowy ślub to loteria pogodowa. Czasem ręce już lekko przymarzają do spustu migawki podczas fotografowania. Ale nie tym razem. Joanna i Krzysztof wybrali idealny dzień na swój ślub. Ślub strażaka!!!

Parę Młodą poznaliśmy już wcześniej, na weselu siostry Panny Młodej. Teraz Iwona pełniła zaszczytną rolę świadkowej, niemniej bardzo miło było się spotkać ponownie.

Ceremonia ślubna odbyła się w Kościele Świętego Józefa, jednym z najpiękniejszych kościołów w Nowej Soli. Duże przestronne wnętrze i  niesamowite światło stwarza tam idealne warunki do fotografowania.

Po mszy na Młodych czekała niespodzianka. Koledzy Krzysztofa przygotowali szpaler strażacki przed kościołem, a potem przy dźwiękach strażackiej syreny konwojowali orszak weselny aż pod Nadodrzański Dwór, w którym odbywało się przyjęcie weselne. Było co fotografować!!!

Wspaniale przygotowana uroczystość i dwoje szczęśliwych ludzi w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Przy takim zestawieniu nie potrzeba nic więcej. Miejsca, w których odbyły się ceremonia i przyjęcie tylko wzmocniły niesamowity klimat całości.

Idealnie przygotowany pierwszy taniec, dekoracja światłem, ciążki dym zachwycił zarówno nas jak i wszystkich gości. Przy fotografii tańca ważna jest szybkość działania. Sytuacja w obrębie kadru zmienia się w każdym ułamku sekundy. Fotograf musi być w ciągłym ruchu, a jednocześnie pozostawać mało widocznym. Przy tym światło, które cały czas się zmienia na wirujących sylwetkach ludzi sprawia, że fotografowanie podczas imprezy jest trudnym wyzwaniem, a jednocześnie daje nam olbrzymią satysfakcję.

Pokazy barmańskie, zimne ognie, balony ledowe z helem puszczone w niebo tuż przed północą – atrakcji do fotografowania nie brakowało.

Na sesji plenerowej było jesiennie i kolorowo. Pojechaliśmy do Forst, do ogrodu różanego. Przypadek sprawił, że w tamtejszej restauracji odbywało się akurat…. wesele strażaka. Wykorzystaliśmy więc sytuację i zrobiliśmy kilka zdjęć na tle wozu strażackiego z lat 70-tych. No i na prośbę Krzyśka zajechaliśmy na koniec do OSP w Otyniu, aby i wóz współczesny znalazł się na zdjęciach.

 

  • Ceremonia: Kościół Świętego Józefa w Nowej Soli
  • Wesele: Nadodrzański Dwór w Nowej Soli
  • Film: Zaczek Films Nowa Sól
  • Oprawa Muzyczna: Zespół Vaniila Band
  • Balony ledowe i zimne ognie: Wedding Moment Nowa Sól